Egal cu Gaz Metan Mediaş, la ultimul test pentru Şepcile Roşii FOTO

Universitatea Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală cu Gaz Metan Mediaş disputată astăzi pe Cluj Arena, în faţa a circa 1.000 de spectatori.

Aceasta a fost ultima repetiţie pentru "studenţi" înaintea debutului Ligii I. La echipa antrenată de Ionel Ganea au debutat şi noile achiziţii: Emilian Dolha, Vasilică Cristocea, Dan Săndulescu, Ionuţ Târnăcop, Ersin Kozac, Stuart Van Doten şi Roy Odiaka. Acesta din urmă a înscris golul echipei clujene în minutul 84 după ce, în prealabil, Vasilică Cristocea trimisese mingea din bară. Puntcul medieşenilor, antrenaţi de Cristi Dulca, i-a aparţinut lui Aymen Tahar.

"U" Cluj va debuta în Campionatul Ligii I duminica viitoare, pe teren propriu, cu Petrolul Ploieşti.

Echipa Universitatea Cluj: Dolha - Ninu, Ciupe, Raţiu, Turcu - Kovacs, Bucşa - Târnăcop, Cristocea, Borza - Dedu. După pauză, Ganea a rulat tot lotul, cu excepţia portarului Vladimir Niculescu.