După isprava cu CFR, Bayern revine încă o dată de la 0-1 şi se califică în optimile Cupei

Bayern Munchen s-a calificat în optimile Cupei Germaniei după c a învins cu 2-1, ieri, pe Werder Bremen.
Campioana Germaniei a fost condusă cu 1-0, după ce Pizaro a înscris în minutul 2, însă peste 25 de minute Schwerinsteiger a adus egalarea.

Bayern a reuşit golul victoriei, tot prin Schweinsteiger, în minutul 74 şi s-a calificat astfel în optimile Cupei Germaniei.

De remarcat că antrenorul Louis van Gaal a înbceput cu acelaşi 11 precum în meciuril din Liga Campionilor, cu CFr Cluj, respectiv în campionat cu Hamburg: Butt - Lahm, Tymoshchuk, Badstuber, Pranjic - Ottl, Schweinsteiger - Altintop, Kroos (Van Buyten 79), Müller - Gomez (Olic 81).