Gaz Metan - "U", LIVE TEXT pe ziuadecj.ro. E 2-1 FINAL / FOTO

Gaz Metan -
Universitatea Cluj a fost învinsă în deplasare de Gaz Metan Mediaş.

„U" are doar două puncte obţinute în cele şapte etape şi cel mai slab golaveraj din prima ligă, cu trei goluri marcate şi 16 primite. Azi, „studenţii" vor avea de înfruntat tocmai echipa clasată imediat peste linia retrogradării, şi faţă de care îi despart patru puncte.

Partida va fi una specială pentru antrenorul gazdelor, Cristi Dulca, fost jucător şi antrenor în două mandate al „Şepcilor roşii".

Citeşte aici avancronica meciului

min. 90+3 FINAL de meci. Gaz Metan câştigă partida cu 2-1.

min. 92 Buchta degajează până la Bud care e în careul advers, Bud e gata să majoreze scorul, dar respinge Veselovsky

min. 90 Se anunţă 3 minute de prelungire

min. 89 Bitinho îi păcăleşte pe Takacs şi Szilagyi, şi şutează, dar mingea merge pe lângă poartă

min. 86 Iese Ciprian Petre, intră Azdren Llullaku

min. 77 Iese Cristocea, intră Lemnaru

min. 76 Lovitură liberă pentru gazde, execută foarte bine Petre. E aproape 3-1, dar Veselovsky face o paradă şi reţine mingea.

min. 68 Cartonaş galben pentru Tîrnăcop

min. 67 GOOL Alex Munteanu! Nu trec decât 4 minute şi Gaz Metan Mediaş întoarce scorul în favoarea sa după o gafă a lui Mendy care respinge mingea cu capul, balonul ajunge la un adversar care îi pasează lui Munteanu.

min. 63 GOL Cristi Todea! Muntean ratează şutul, preia Todea din faţa porţii şi înscrie.

min. 61 - Iese Florin Dan, intră Vitinho

min. 56 -Schimbare la gazde: intră Cristi Bud, iese Robertson

min. 56 GOOOOL Borza!! Înscrie cu un şut de la 40 de metri, mingea merge în plasa laterală.

- s-a reluat partida, cu o schimbare: iese Ene, intră Dedu

min. 45 - FINAL de repriză cu scor alb.

min. 34 - Takacs primeşte "galben", deşi Dan e cel care atinge mâna cu mâna; Ganea protestează de pe margine.

min. 25 - lovitură liberă, şutează Buzean peste poartă

min. 23 - şutează Borza de la distanţă, nicio emoţie pentru Buchta, care reţine

min. 18 - Lovitură liberă pentru Gaz Metan, acelaşi Frăsinescu scapă de marcaj şi loveşte mingea cu capul, reţine Veselovsky

min. 8 - Frăsinescu reia mingea cu capul peste poartă

min. 5 - Şutează Florin Dan, reţine Veselovsky.

min. 1 - Primul minut, prima ocazie pentru gazde: trage Petre, reţine Veselovsky.