Gloria Bistriţa - "U" Cluj a fost LIVE TEXT pe ziuadecj.ro. Scorul e 0-0 (final)

Gloria Bistriţa -
Întâlnirea de diseară dintre Gloria şi Universitatea Cluj e transmisă în direct de ziuadecj.ro.

min. 90+3 FINAL de meci. Remiză albă la Bistriţa

min. 88 Încă o schimbare la U: Iese Vasile Gheorghe, intră Da Silva

min. 87 Galben la Boşneag pentru tragere de timp

min. 82 Schimbare la oaspeţi: iese Popa, intră Roberto Iancu

min. 81 Spectacoloasă reluare din foarfecă a lui Predescu în faţa porţii, reţine fără probleme Boşneag.

min. 66 GOL pentru Bistriţa, dar e cartonaş galben pentru Curtuiuş, care a atins balonul cu mâna. Pentru că acesta e al doilea avertisment, Curtuiuş părăseşte terenul. E al treilea aliminat al partidei.

min. 65 Laio primeşte cartonaşul galben

min. 61 Schimbare la gazde: Iese Romario, intră Feher

min. 61 Galben pentru Curtuiuş

min. 57 Ratare uriaşă a Universităţii! Cu portarul ieşit dintre buturi, Gheorghe trimite mingea milimetric pe lângă poartă.

min. 56 Lovitură liberă pentru "U", Vasile Gheorghe execută foarte bine, mingea merge peste bară

- s-a reluat partida; Reano e schimbat cu Enescu.

min. 45+2 final de repriză

min. 45 Lovitură e colţ pentru U, centrează Gheorghe, mingea e respinsă din nou în afara terenului.

min. 45 - 2 minute suplimentare pentru acastă repriză

min. 43 Galben şi pentru Dos Santos

min. 35 Iese Zahiri, intră Curtuiuş

min. 31 Cartonaş galben pentru Braganca la un duel aerian cu un jucător al Universităţii.

min. 29 Cleiton primeşte şi el cartonaşul roşu.

min. 25 - din tribune se aude "Noi murim, U niciodată!", dar şi alte scandări; galeria nu a tăcut niciun minut de când a început partida.

min. 17 S-au încins spiritele pe teren.Cartonaş roşu pentru Paulinho după o încăierare cu Braganca, şi Universitatea va evolua în inferioritate numerică.

min. 15 Adi Popa şutează de la distanţă, Dolha respinge cu dificultate

min. 15 Dos Santos pentru Nicola care centrează slab şi faza se stinge

min. 8 - N-au trecut 2 minute şi Cleiton înscrie şi el, dar şi acest gol e anulat pentru fault la portar.

min. 6 Dos Santos deschide scorul, dar golul e anulat pe motiv de offside

min. 3 - Predescu încearcă un şut, dar mingea merge peste poartă.

min. 2 - lovitură de colţ pentru Gloria; o centrare la colţul scurt, respinsă de Paraskevas. Va fi din nou lovitură de colţ.

Echipele au intrat pe teren şi au făcut schimb de fanioane. În Bistriţa sunt -7 grade. Fondul sonor e dominat de galeria Universităţii, echipă care nu a mai câştigat în ultimele 7 etape.

Echipele de start:

Gloria: Dolha - Tudose, Reano, Kanon, Ţîrcă - Antonio, Romario - Braganca, Predescu, Zahiri (35, Curtuiuş) - Layo
Universitatea : Boşneag - Ciupe, Szilagyi, Paraskevas, Nicola - Paulinho, Gheorghe, Popa, Muzac, Alex - Cleiton