Live LIVETEXT. Daco-Getica - Universitatea Cluj. Final de meci, victorie categorică pentru clujeni

| Foto: Cristi Cosma/fcuniversitateacluj.ro

După trei meciuri fără victorie, "Șepcile roșii" vor avea parte de un nou meci dificil, pe terenul unei formații, care luptă să scape din zona retrogradabilă.

Min 90+3 Final de meci în București, "U" Cluj se impune cu 6-2.

Min 90+2 GOOOL! 6-2 pentru "U" Cluj. Hațiegan închide tabela, după o nouă pasă a lui Goga.

Min 88 Gol Daco-Getica! 5-2 pentru "U" Cluj. Călințaru înscrie pentru gazde

Min 78 GOOOL! 5-1 pentru "U" Cluj. Gavra reușește și el dubla

Min 74 Gol Daco-Getica! 4-1 pentru "U" Cluj. Stănescu reduce din diferență pentru gazde.

Min 70 Partida s-a echilibrat, dar tot Universitatea este echipa care are posesia.

Min 60 GOOOL! 4-0 pentru "U" Cluj. Pîrvulescu înscrie la colțul lung, după o nouă pasă superbă a lui Goga

Min 49 GOOOL! 3-0 pentru "U" Cluj. Goga reușește dubla, cu o execuție superbă

Min 46 S-a reluat partida, clujenii au lovitura de start în actul secund

Min 45 Pauză la București, după prima repriză, Universitatea Cluj conduce cu 2-0

Min 42 GOOOL! 2-0 pentru "U" Cluj. Florescu scoate foarte bine în fața porții, iar Goga majorează diferența

Min 35 Șutul lui Călințaru, din lovitură liberă, trece pe lângă colțul lung al porții lui Dinu

Min 31 GOOOL! 1-0 pentru "U" Cluj. Gavra deschide scorul, după o fază excelentă a lui Goga

Min 30 "Studenții" găsesc cu greu culoare în apărarea aglomerată a gazdelor

Min 24 Goga trage din marginea careului, dar goalkeeper-ul advers se opune

Min 21 Prima ocazie pentru gazde, șutul lui Stănescu trece pe lângă poartă

Min 15. Universitatea Cluj domină partida și este echipa mai periculoasă

Min 6. Gavra îi pasează îi pasează lui Pîrvulescu în careu, dar mijlocașul îi ia la țintă pe portarul advers

Min 5. Giurgiu trage primul șut spre poartă, dar Gavrilaș reține balonul

Min 1. A început jocul din capitală

Echipele de start:

Daco-Getica: Gavrilaş - Dedu, Prodan (Tudorică '46), Cotigă,Georgescu - Bustea, Călinţaru, Stănescu - Nica, Grecu (Motroc '68), Nsiah (Neacșu '59)

Universitatea Cluj: Dinu - Al. Coman, Cordoș (Ursu '67), Sepsi, Berci - Giurgiu, Florescu (Burghele '81) - Hațiegan, Goga, Pîrvulescu (Greu '64) - Gavra

Clujenii speră să treacă cât mai repede peste eșecul împotriva celor de la CS Mioveni și caută victoria în capitală. Echipa lui Bogdan Lobonț întâlnește o formație care a câștigat o singură dată în ultimele 12 meciuri, dar care lupă petnru salvarea din zona fierbinte a clasamentului. Un plus pentru "studenți" va fi revenirea lui Goga, care a fost suspendat în ultimele două partide.