Pandurii - Braga 0 -1 (final)

Pandurii Târgu-Jiu şi Sporting Braga se află la egalitate, 0-0, după prima jumătate de oră a meciului care se dispută în această seară pe stadionul Cluj Arena. UPDATE Scorul la pauză este 0-0. Braga a deschis scorul în minutul 51. Meciul s-a încheiat cu scorul de 0-1 pentru oaspeţi.

Partida a început la ora 21 şi reprezeintă manşa tur a rundei premergătoare fazei grupelor din Europa League.

UPDATE După primele 45 de minute cele echipe se află la egalitate, 0-0.

UPDATE Sporting Braga a deschis scorul în minutul 51, prin Yazalde. Unul din jucătorii Pandurilor a greşit o pasă, portughezii au recuperat, Ruben Micael a şutat în bară, mingea a ajuns tot la oaspeţi, iar în urma unei recentrări Yazalde a trimis în plasă.

UPDATE (22:57) Braga s-a impsu cu scorul de 1-0, după golul marcat de Yazalde. Pandurii au avut o evoluţie destul de bună însă elevii lui Cristi Pustai nu au reuşit să marcheze golul egalizator. Returul se va disputa joia viitoare în Portugalia.