Voința Sibiu a stricat în minutul 88 debutul de campionat al Stelei

Steaua a condus cu 1-0 până cu două minute înainte de final, când nou-promovata a egalat prin Neguț.

Steliştii au deschis scorul prin Tatu, în minutul 36, gazdele reuşind egalarea prin Neguţ, în minutul 88, scrie Mediafax.

0-1: Martinovic a centrat de pe partea dreaptă şi Tatu a înscris cu o lovitură de cap din 6 metri.

1-1: Bunea a centrat din partea dreaptă, Antohi a reluat balonul cu capul în bară, acesta a revenit în careu şi Neguţ a egalat cu o lovitură de cap din 6 metri.

Voinţa Sibiu: Dănălache - Forika, C. Apostol, N. Grigore - Bunea, Beza, Dâlbea, Tătar - Martinescu (Neguţ '64), Popa (Hardău '77), Cigan (Antohi '46). Antrenor: Alexandru Pelici.

Steaua Bucureşti: Tătăruşanu - Martinovic (G. Matei '54), Galamaz, Gardoş, Latovlevici - Nicoliţă, Bicfalvi, Brandan, Băjenaru (Răduţ '71) - Rusescu (D. Popa '84), Tatu. Antrenor: Roni Levi.

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj.