U-Banca Transilvania a anunțat încheierea colaborării cu doi jucători importanți care au contribuit în sezonul acesta la câștigarea titului de campioană a României a echipei din Cluj-Napoca.
Baschetbalistul campioanei României se numără printre jucătorii cu cele mai impresionante reușite în faza grupelor competiției continentale.
Pivotul de la U-BT Cluj-Napoca s-a remarcat în partida cu Slask Wroclaw de pe teren propriu.