Încă doi jucători vor pleca de la CFR Cluj. Fotbaliștii nu mai sunt agreați de conducere

| Foto: foto facebook.com/cfr1907

După ce Sebastian Mailat a fost împrumutat la Gaz Metan Mediaș, alți doi jucători ofensivi vor părăsi formația din Gruia.

Deși au realizat doar un singur transfer în pauza de iarnă, portarul Ionuț Rus, “feroviarii”speră să se despartă de mai mulți jucaători care nu prind suficiente minute. Conform gsp.ro, primii doi fotbaliști care vor pleca de la campioana României sunt atacanții Giuseppe De Luca și Urko Vera. Contractele celor doi fotbaliști se încheie la finalul stagiunii, dar conducerea clujenilor le-a comunicat că își pot căuta încă de acum alte angajamente.

Italianul venit de la Virtus Entella, din Serie C, a evoluat în doar cinci partide în toate competițiile, bifând 117 minute în total. Ibericul Urko Vera a fost om de bază în prima parte a mandatului lui Dan Petrescu, dar în actualul sezon a îngresitrat 23 de minute, în două partide din Liga 1.

Fotbaliștii CFR-ului s-au reunit la Cluj-Napoca, iar în perioada 12-26 ianuarie vor efectua un cantonament în Antalya.