Plecat de la U-BT, Jeffery Taylor a fost prezentat oficial de noua sa echipă

Plecat de la U-BT, Jeffery Taylor a fost prezentat oficial de noua sa echipă
| Foto: u-bt.basketball

Jucătorul în vârstă de 37 de ani a decis să revină în țara natală după experiența de la Cluj-Napoca.

După doar un an petrecut în România, Jeffery Taylor s-a despărțit de "studenți" și a decis să revină în orașul natal. Mai precis, experimentatul baschetbalist a ajuns la un acord cu suedezii de la Norrkoping Dolphins, formație care l-a prezentat deja oficial.

"Sentimentul de a mă întoarce acasă este incredibil și este un moment de <<închidere a cercului>> pentru mine. Norrkoping va fi întotdeauna casa mea și a fost întotdeauna numărul unu în inima mea. Aștept cu nerăbdare să îmbrac tricoul echipei și să reprezint Norrkoping Dolphins.

Decizia a fost foarte ușoară, mi-am dorit dintotdeauna să-mi închei cariera acasă, la Norrkoping Dolphins", a transmis experimentatul baschetbalist.

Campion al Euroligii în 2018 cu Real Madrid, Jeffery Taylor a jucat în 44 de partide de-a lungul sezonului precedent pentru U-BT. Suedezul a înregistrat medii de 3.9 puncte, 2.1 recuperări și 1.2 pase decisive în ABA League și 2.6 puncte, 2.9 recuperări și 1.4 pase decisive în EuroCup.

Comenteaza
Maintained by Burzcast and Burzcast Media .