"> " />

"U" a învins pe Gyeongnam: 4-0. Goluri Boştină, Tony şi Mahado (2). Cristea s-a bătut cu un brazilian

"U" a învins o echipă din Coreea de Sud, FC Gyeongnam.
Clujenii au dominat partida. Iată cele mai importante momente ale meciului.

Boştină a marcat primul gol în minutul 23, dintr-o centrare a lui Adrian Cristea.

În minutul 34, portarul Marius Popa a fost eliminat, în urma unui henţ în afara careului. Arbitrul a permis înlocuirea sa. A intrat Boşneag.

În minutul 39, Tony a majorat avantajul clujenilor, după o pasă în adâncime a lui Vasile Gheorghe.

La pauză, Rodriguez a intrat în locul lui Mendy. De asemenea, Marius Popa a reintrat în poarta Universităţii.

În minutul 54, Cristea şi brazilianul Lucio, de la Gyeongnam, au pornit o bătaie cu palme şi picioare. Amândoi au fost eliminaţi.

În locul "Prinţului", Ionuţ Badea l-a introdus pe Păcurar.

În minutul 68, Machado a intrat în locul lui Tony.

Machado duce scorul la 3-0, în minutul 75.

În minutul 76, iese Boştină, intră Voican.

Minutul 79: Munteanu îi ia locul lui Abrudan, iar Cojocnean, pe al lui Nasser.

În minutul 80, Machado primeşte o minge de la Voican şi îl execută elegant pe portar: 4-0.

Balde intră în locul lui Vasile Gheorghe. E minutul 81. Trei minute mai târziu, Cucui îi ia locul lui Pele.

Minutul 90: Buhuş intră în locul lui Delgado.

"U" a început partida în formula: M. Popa - Unguruşan, Abrudan, Pele, Mendy - Nasser, V. Gheorghe - Delgado, Boştină, Cristea - Tony.