”U” a învins cu 2-0 fosta echipă a lui Răzvan Cociș

Universitatea a învins vineri formația ucraineană Karpaty Lvov, la care în primăvară a jucat și clujeanul Cociș.

Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, cu scorul de 2-0, formaţia ucraineană Karpatî Lvov, într-un meci amical din stagiul de pregătire din Austria, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Ardelenii au deschis scorul în minutul 80 prin Vlad Morar. Atacantul în vârstă de 18 ani a preluat de lângă un fundaş advers şi a marcat cu un şut la colţul lung. Scorul final a fost stabilit în minutul 89 de către fundaşul Szilagyi Zsolt, care a deviat în plasă un şut al aceluiaşi Morar.

Antrenorul Ionuţ Badea a trimis în teren următorul 11: Matache - Achim, Abrudan, Pele, Mendy - Păcurar, Nasser, Boştină - Machado, Niculescu, Cristea. După pauză, pe teren au intrat Bazzi, Voican, Morar, Cojocnean, Marinescu, Szukala, Szilagyi, Tony, Buşcă şi Nicola.